Aktuality


Světový týden kojení 2019

 

 

 


 Našemu primáři, panu doc.Dortovi,

bylo uděleno Purpurové srdce pro osobnost Nedoklubka za rok 2016,

gratulujeme. 


 

  

Milá maminko / vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali o měření délky novorozence. 

Miminka ještě v děloze jsou ve skrčené poloze, mluvíme o přirozené převaze svalů – ohýbačů. Po narození tato převaha ohýbačů končetin ještě nějakou dobu přetrvává a projevuje se skrčením končetin v kyčelních a kolenních kloubech.
Délka novorozence se měří se od temena hlavičky po patu a měření délky po narození ještě na porodním sále vyžaduje tedy více nebo méně násilné natažení končetiny. Tato manipulace je dítěti nepříjemná a je s ní spojené i riziko poškození kyčelního kloubu.

V souladu s dodržováním zásad šetrného zacházení s dětmi a v zájmu prevence vymknutí kyčelního kloubu Vám nabízíme možnost, že délka Vašeho dítěte bude změřena na Neonatologickém oddělení až po 2 dnech. Tento postup vychází z doporučení dětských ortopedů a opírá se o metodický pokyn Ministerstva zdravotnictví. Rozhodnete-li se pro odložené měření délky dítěte je nezbytné, abyste porodní asistentku informovali, že měřit délku dítěte na porodním sále si výslovně nepřejete.

 V propouštěcí zprávě novorozence při odchodu z Neonatologického oddělení  budou uvedeny všechny důležité informace včetně údajů o váze, délce a obvodu hlavičky dítěte.

Přejeme Vám mnoho štastných chvil s Vaším miminkem 

Pracovníci Neonatologického oddělení FN Plzeň