Centrum vývojové péče

SPECIALIZOVANÁ NEONATOLOGICKÁ AMBULANCE:

Náplň:

• po propuštění dětí do domácí péče provádíme v rámci této ambulantní péče další sledování dětí se zdravotními problémy přetrvávajícími z perinatálního období , včetně náběrů, RTG a sonografických vyšetření.
  • u dětí s rizikem vývojového postižení v oblasti motorické, mentální a senzorické, a zahajujeme terapeutická opatření kdykoliv jsou nutná. Jedná se o zdravotní problémy natolik specifické, že funkce vývojové ambulance neonatologického oddělení je nezastupitelná.

PSYCHOLOGIE:

ambulance : pondělí - čtvrtek,  8-11 hodin, po předchozí telefonické domluvě
Náplň:

• zhodnocení mentální úrovně dítěte a rozhodnutí o jeho zařazení do vzdělávacího procesu
  • vedení rodičů v péči o postižené dítě
  • podpora rodičů těžce nemocných dětí

REHABILITACE:

ambulance :  pondělí - pátek:  9-12 a 13-15 hodin dle objednání
Náplň :

• sledování a cvičení při ambulantních kontrolách, koordinovaných se specializovanou ambulancí.
  • konzultace o indikaci rehabilitačních a lázeňských  pobytů pro děti s vážnými poruchami tonusovými a koordinačními a později s DMO
  • každodenní spolupráce na oddělení, zácvik maminek v RHC před propuštěním do domácí péče

SPECIÁLNÍ PEDAGOG

ambulance: středa 8-15 hodin dle objednání

Náplň:

• raná péče o děti s deficitem  k podpoře mentálního rozvoje
  • konzultace o integraci postižených dětí do předškolních a školních zařízení

KLINICKÝ LOGOPED

Specializovaná ambulace Neourologické kliniky FN Plzeň: objednání

ORTOPEDIE + PROTETIKA

Dětská ambulance Kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí, Protetické oddělení FN Plzeň

Náplň:

• sledování dětí s DMO, event. vrozenými vadami skeletu
  • zajištění pravidelných kontrol a protetické péče.

OČNÍ:

Oční klinika, Středicko pro ranou péči v Plzni
Náplň :

• sledování dětí s oční problematikou, diferencovaná péče podle nálezu, aktivní řešení.
  • spolupráce s Centrem rané péče o zrakově postižené děti.

NEUROLOGIE:

ambulance: čtvrtek od 11 hodin dle objednání
Náplň: Sledování  dětí s neurologickou problematikou

SOCIÁLNÍ PÉČE:

Oddělení sociální péče FN:
Náplň:

• dlouhodobá spolupráce v případech dětí se špatným sociálním zázemím od narození, řešení  jejich dalšího osudu ( podpora rodiny, náhradní rodinná péče, umístění do ústavní péče, sociální dávky).
  • Poradenská činnost pro rodiče dětí s postižením ohledně sociálních dávek, jednání s pojišťovnami při získávání pomůcek pro invalidy atd.